• Profil školy

• Dlhodobým zámerom našej školy je rozvíjať osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov, s dôrazom na 3 piliere : jazyková príprava, športová príprava a environmentálna výchova.

Jazykovú prípravu realizujeme prostredníctvom cudzích jazykov – ANJ, NEJ, pri záujme aj RUJ. V 1. ročníku otvárame na základe preukázaných schopností detí na zápise a následne na testovaní predpokladov na rozvoj cudzieho jazyka výberovú triedu zameranú na ANJ. V 3. ročníku sa pridáva ďalší cudzí jazyk – NEJ, prípadne je možnosť voľby RUJ. Ostatné triedy majú ANJ od 1. ročníka a v 6. ročníku pridávame druhý cudzí jazyk. Rozvoj komunikačných zručností realizujeme počas „anglických týždňov“, kedy sú na škole zahraniční lektori.

Športová príprava sa realizuje cez športové triedy(otvoria sa v prípade dostatočného záujmu) ale predovšetkým prostredníctvom športových klubov a organizácií, ktoré pracujú priamo pod školou, prípadne škola s nimi spolupracuje. Športové vyžitie detí sa realizuje v mimo vyučovacom čase formou voľnočasových aktivít a krúžkov. Predovšetkým sa jedná o tieto  športy: futbal, florbal, box, mažoretky, tanec(spoločenský i moderný), parkour, všeobecná športová príprava, bedminton...

Environmentálnu výchovu a vzdelávanie k trvalo udržateľnému rozvoju zameranú hlavne na zdravé potraviny, čistú vodu, bezpečnú a zdravú dopravu, udržateľnú spotrebu energie, zvýšenie povedomia v oblasti separácie odpadov, prevenciu pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia.

Snažíme sa spolupracovať s environmentálnymi centrami a strediskami, najmä s Ekocentrom v BA-DNV a občianskym združením Daphne, na skvalitnenie environmentálnej výchovy a výchovy k princípom trvalo udržateľného rozvoja. Vytvárame vhodné podmienky k zdravému spôsobu života s dôrazom na vedenie žiakov k uvedomelej spotrebe a vytváraniu správnych postojov a správania žiakov k životnému prostrediu.

Jednotlivé oblasti environmentálnej výchovy sú súčasťou učebných osnov jednotlivých predmetov, nakoľko všetci vyučujúci si ich zapracúvajú do svojich tematických výchovno-vzdelávacích plánov.

Neustále sa snažíme zvýšiť kvalitu školy tým, že vytvárame pre žiakov prostredie na vyučovanie s informačnými a komunikačnými technológiami pre využitie vo vedomostnej spoločnosti. Momentálne modernizujeme na škole 2  učebne informatiky, 2 jazykové učebňe a zatiaľ 5 učební s interaktívnou tabuľou. Prostredníctvom nich optimalizujeme podmienky aj pre celoživotné vzdelávanie.

Poznámka: Školský vzdelávací program(ŠkVP) je k dispozícií v kompletnom znení v elektronickej

podobe u riaditeľa školy, zástupcu riaditeľa školy a v zborovni prostredníctvom každého

pedagogického zamestnanca.